Skip to main content

Molukse Dialogen goed bekeken

Gepubliceerd op
7 Dec, 2020
Redactie

De kick-off van de serie Molukse Dialogen op zondag 6 december jl. kende een flitsende start. Via de kanalen Facebook en YouTube keken meer dan 400 mensen mee.

De kick-off van de serie Molukse Dialogen op zondag 6 december jl. kende een flitsende start. Via de kanalen Facebook en YouTube keken meer dan 400 mensen mee en vond er online een levendige discussie plaats. Het panel bestond uit een gezelschap van Molukse Nederlanders met een diversiteit aan achtergronden. Terugkijken kan via YouTube.

De kick-off van Molukse Dialogen was een groot succes.

De organisatie was in handen van Moluks Historisch Museum, Zwart x Oranje, Nusantara Amsterdam en Heka Leka Global. Allen kijken terug op een geslaagde kick-off. Henry Timisela (directeur MHM): ‘Het is goed om te kijken naar wat de Molukse gemeenschap verbindt en daar respectvol met elkaar over te praten. De veelkleurigheid van de Molukse gemeenschap is bijzonder. De panelleden lieten dat gisteren zien en ook online zagen we dit terugkomen. Het gesprek werd uitstekend geleid door Joaniek en Jeftha en dat was geen makkelijke klus, ze hebben een mooie prestatie geleverd . We zijn dankbaar voor alle positieve reacties, mooie feedback en hebben het idee dat we hiermee op de goede weg zijn. Op naar een vervolg.’

Online moderatie door (vlnr) Surya Nahumury en Glenda Pattipeilohy.

Via de sociale media kanalen van het MHM is het nog altijd mogelijk om input te geven over hoe de komende sessies er (inhoudelijk) uit moeten zien. We zien al thema’s voorbijkomen als huisvesting, Molukse geschiedenis van voor de koloniale periode en uitvoering van de adat.

fotografie: A. Nasarany

Laatste Nieuws

23 April 2026

Beeld & Geluid vormt al decennialang het geheugen van de Nederlandse media. In Hilversum liggen duizenden uren aan televisie, radio en digitaal materiaal opgeslagen. Fragmenten die samen bepalen hoe Nederland zichzelf ziet, herkent en herinnert. Tussen deze beelden bevinden zich ook verhalen van Molukse gemeenschappen: zichtbaar, maar niet altijd volledig verteld.

23 April 2026

Recent konden wij bijzonder nieuws delen: het bruidspaar op een iconische foto uit onze collectie is geïdentificeerd. Wat lange tijd een anoniem beeld was, heeft nu weer namen, een verhaal en een plek binnen de geschiedenis gekregen.

31 March 2026

Waar beelden verhalen worden op 20 maart openden we de tentoonstelling In eigen woorden voor genodigde. Wat nu zichtbaar is in de zaal, begon de weken daarvoor aan een lange tafel. Tussen dozen, enveloppen en stapels foto’s werkten we intensief samen met een groep vrijwilligers aan één duidelijke, maar ambitieuze opdracht: het selecteren van circa 500 beelden die de basis zouden vormen voor de tentoonstelling.